Elektrohydraulický vyrovnávací můstek

Častým doplňkem průmyslových vrat ve skladových prostorách je vyrovnávací můstek. Vyrovnávací můstek umožňuje překlenout výškový rozdíl, případně i horizontální mezeru mezi ložnou plochou v automobilu a nakládací rampou. U vratových otvorů a nakládacích ramp, kde probíhá manipulace se zbožím do a z dopravních prostředků, je toto praktické zařízení téměř nutností. Manipulace se zbožím je mnohem rychlejší a také bezpečnější. Vyrovnávací můstky jsou tvořeny velmi stabilní konstrukcí z ocelových profilů, kvalitní hydraulikou a pracovní plochou s výklopnou nebo výsuvnou lištou. Pracovní plocha a výklopná či výsuvná lišta jsou vyrobeny z pevného ocelového plechu s protiskluzovým povrchem.

Po najetí vozidla na gumové nárazníky zvedne obsluha stlačením ovládacího tlačítka plošinu. V horní poloze se samočinně vyklopí čelo a po uvolnění tlačítka se můstek lehce položí na nákladní plochu. Hlavním hydraulickým válcem je v každé poloze kompenzována vlastní váha můstku při zatížení a blokací při případném odjetí vozidla.

Ovládání vyrovnávacího můstku zajišťuje jednoduché dvoutlačítkové 24V zařízení. Pojezdová plocha je z 5 - 7 mm slzičkového plechu. Výklopné čelo délky 400 mm z 13 - 15 mm slzičkového plechu s tvarovanou přední hranou. Přední hrana vyrovnávacícho můstku je zesílená dvěma IPN 100mm profily, ty umožňují boční krut plochy a vyrovnají stranový rozdíl do 100mm. Po stranách vyrovnávacího můstku jsou dvoubarevné pruhy pro ochranu proti kolizi na rampě. Dalšími bezpečnostními prvky jsou protiskluzový povrch plošiny můstku, pár gumových nárazníků - proti poškození můstku couvajícím automobilem, jištění základní vodorovné plochy můstku se sklopným čelem proti samočinnému vyklopení a montážní vzpěra.

Vyrovnávací nákladový můstekVyrovnávací nákladový můstek

 

 

 

 

 

Vyrovnávací můstek

Spolupracujeme