Vertikální markýzy

Vertikální markýzy jsou exteriérové stínicí clony, které slouží převážně ke krytí balkónů, oken a dalších prosklených ploch. Někdy jsou zaměňovány s exteriérovými roletami, od nich se ale odlišují tím, že mechanismus svislých markýz je podobný mechanismu horizontálních markýz. Nejsou tedy sestaveny z lamel, ale stínicí plochou je pružná navíjecí plachta. Jsou velmi efektivní při stínění, ale do určité míry i při zajištění bezpečnosti. Firma DLUHOŠ s.r.o. spolupracuje dlouhodobě s kvalitním českým výrobcem markýz, společností Bohemiaflex CS, s.r.o. V naší nabídce je několik typů řešení vertikálních markýz.

Vertikální makýza Screen ZIP

- je venkovní vertikální markýza s unikátním systémem ZIP, který zajišťuje 100% napnutí látky ve vodících profilech v jakékoliv pozici a tak naprostou odolnost vůči větru. Systém lze opatřit celou řadou stínicích či zatemňujících látek.  Na bocích látky je přivařen zip, který se pomocí plastového článku zasune do vodícího profilu.  Systém ZIP také eliminuje zvuky, které může vítr způsobovat u jiných typů vertikálních markýz. Zároveň činí vertikální markýzy estetickými, protože veškerá uchycení jsou schována v uzavřených profilech. Screen ZIP je k dostání s půlkulatou nebo hranatou kazetou. Screeny Zip je opatřen technickou tkaninou Screen. Konstrukce a kazeta se standardně nabízí v barvách bílá (RAL 9010), krémová (RAL 9001), antracitová (RAL 7016) a hnědá (RAL 8019). Ostatní barvy škály RAL jsou za příplatek také možné.

Vertikální markýza Droppy

- je flexibilní systém fasádových markýz s bočními vodícími profily. Droppy se hodí převážně k zastínění prosklených fasád, pergol a zahradních altánů. Splňuje nároky na přirozenou ventilaci, která šetří náklady za energii.

Vertikální markýzy S_onro

- to je revoluce v předokenních roletách. Luxusní provedení ve stříbrném hliníku a její skvělé vlastnosti ji předurčují k použití zejména v moderní architektuře.
Vertikální markýzyVertikální markýzy

 

 

 

 

 

 

Vertikální markýzy Sandra ext

- je vhodná ke stínění či úplnému zatemnění místností z venku. Je flexibilní a díky své jednoduché konstrukci i montáži bude skutečným partnerem pro majitele rodinných domů. Svislá markýza má zátěžovou trubku vedenou pomocí ocelových lanek nebo nerezovými tyčemi o průměru 10 mm. Sandra je modulární markýza, takže může dosahovat větších rozměrů krytí. Ovládá se buď mechanicky pomocí kliky, nebo elektromotorem. Elektromotor lze ovládat vypínačem, dálkově nebo pomocí větrné a sluneční automatiky. Potah lze vyrobit ze speciální markýzové látky, která je  hydrofobní, stálobarevná, rozměrově stálá a odolná proti plísním. V nabídce jsou však také speciální materiály jako Soltis, Mermet, Sunworker nebo vrstvené PVC.

Vertikální markýzy Bohemiascreen ext

- je vertikální kazetová markýza s celohliníkovou konstrukcí, která je vhodná pro stínění budov z exteriéru. Vzhledem k širokému výběru potahů může tato markýza plnit nejrůznější funkce - od stínění po úplné zatemnění. Konstrukci je možno stavět jako násobnou s vloženým středním dílem a děleným válcem. Pomocí speciální lišty je možno zakrýt technologickou mezeru mezi plátnem a vodicím profilem. Potah markýzy je volitelný. Na výběr jsou materiály Soltis, Mermet, Sunworker nebo speciální markýzová látka, která je hydrofobní, stálobarevná, rozměrově stálá a odolná proti plísním.

Pro veškeré informace o vertikálních i jiných markýzách nás kontaktujte. Využijte naše odborné poradenství.

Vertikální markýzy

Vertikální markýzy

 

Spolupracujeme